مقالات

باکتری های موجود در آب

باکتری‌های موجود در آب

باکتری های موجود در آب

ممکن است آگاه نباشید، اما میلیون‌ها موجود نامرئی به نام باکتری وجود دارد که در آب نوشیدنی شما زندگی می‌کنند و رشد می‌کنند. بعضی از باکتری‌ها مفید و بی‌ضرر هستند و بعضی از باکتری‌ها باعث بیماری‌هایی همچون بیماری‌های گوارشی مانند اسهال شدید، تهوع و استفراغ و همچنین سردرد و خستگی می‌شوند. باکتری‌های مضر در آب معمولاً یک موجود زنده تک‌سلولی هستند و جزء طبیعی آب هستند. در اینجا هفت نوع باکتری وجود دارد که به‌عنوان لیوان آب بعدی خود را پر می‌کنید:

انواع باکتری های موجود در آب

1) اشرشیا کولی (Escherichia coli) عوارض این باکتری می‌تواند باعث  تهوع، استفراغ، درد شکمی و اسهال را در صورت مصرف در آب آلوده ایجاد کند. علائم معمولاً در عرض یک تا هشت روز ظاهر می‌شود.

2) کمپیلوباکتر ژجیونی وجود این نوع باکتری در آب آشامیدنی شما می‌تواند باعث عفونت با علائم گرفتگی، اسهال، تب و درد شود. علائم عفونت بین دو تا ده روز پس از قرار گرفتن در معرض ظاهر می‌شود.

3) هپاتیت A هپاتیت A یک عفونت جدی است و می‌تواند در آب آشامیدنی شما وجود داشته باشد. علائم عبارت‌اند از ادرار تیره، زردی، درد معده، تب و خستگی. هپاتیت A دارای دوره انکوباسیون طولانی است و علائم ممکن است تا 28 روز پس از قرار گرفتن در معرض ظاهر نشود.

4) لامبلیا ژیاردیا (Giardia Lamblia) این باکتری درواقع یک انگل است که باعث عفونت، ژیاردیا می‌شود. علائم عبارت‌اند از تهوع، گرفتگی، گاز و اسهال.

5) سالمونلا این باکتری به نام سالمونلا پاتوژن رایج است که باعث لرزش، تب، سردرد، اسهال و درد می‌شود. سالمونلا آلوده به آب و غذا است و علائم آن یک تا سه روز پس از مصرف است.

6) لژیونلا پنوموفیلا (Legionella Pneumophila) این نوع باکتری می‌تواند عفونت‌های جدی باکتریایی معروف به بیماری لژیونایزر را ایجاد کند. بعضی از علائم عفونت‌های لژیونار عبارت‌اند از تب، تنگی نفس، سرفه و درد عضلانی. لژیونرها بسیار جدی هستند و معمولاً شامل بستری شدن یا حتی مرگ می‌شوند.

7) کریپتوسپوریدیوم کریپتوسپوریدیوم درواقع یک پروتئاز است که به شبیه به انگل عمل می‌کند. این باعث اسهال شدید و دردناک می‌شود و از طریق آب آشامیدنی آلوده گسترش می‌یابد. کریپتوسپوریدیوم حتی در یک شهر با آب تمیز ممکن است اتفاق بیفتد و خدمات آزمایشگاهی برای تعیین کیفیت آب مورد نیاز است و اگر این پروتوزوها در آب آشامیدنی شما رشد کنند.

کنار ما با آب را با خیال راحت بنوشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *