آکوا, آکواجوی, ایزی ول, برند های دستگاه تصفیه آب, پیورتک, سافت واتر, سوپر کریستال, سی سی کا, فلاکستک, نمایندگی تصفیه آب, نمایندگی تصفیه آب در آزاد شهر, نمایندگی تصفیه آب در احمد آباد مستوفی, نمایندگی تصفیه آب در پیکان شهر, نمایندگی تصفیه آب در تهران, نمایندگی تصفیه آب در تهرانسر, نمایندگی تصفیه آب در جاده قدیم کرج, نمایندگی تصفیه آب در جاده مخصوص, نمایندگی تصفیه آب در خلیج شماره 2, نمایندگی تصفیه آب در دهکده المپیک, نمایندگی تصفیه آب در سعید آباد, نمایندگی تصفیه آب در شهرک آپادانا, نمایندگی تصفیه آب در شهرک ازادی, نمایندگی تصفیه آب در شهرک راه آهن, نمایندگی تصفیه آب در شهریار, نمایندگی تصفیه آب در یافت آباد, نوا

قیمت دستگاه تصفیه آب

قیمت دستگاه تصفیه آب

 قیمت دستگاه تصفیه آب در فروشگاه پاکاب گستر چگونه است؟

 قیمت دستگاه تصفیه آب شامل موارد زیر است.

  1. برند
  2. مدل دستگاه
  3. نوع فیلتر 
  4. تعداد فیلتر
  5. اندازه مخزن
  6. خدمات پس از فروش

برند

از بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی تایوانی گرفته تا انواع آمریکایی و یا اروپایی در بازار موجود هستند. هر یک از برند ها قابلیت ها و ویژگی های متنوع و متفاوتی را در دستگاه خود تعبیه کرده اند.

اما این که چه برندی از همه بهتر است را باتوجه به توانایی ها و مشخصاتی که آن برند دارد باید انتخاب نمود.

از برند های مختلف تصفیه آب عبارت اند از: آکوا، آکوجوی، ایزی ول، پیورتک، سافت واتر، سوپر کریستال، آرتک ، سی سی کا، فلاستک، لایف واتر و…

قیمت دستگاه تصفیه آب

نوع فیلتر

در بحث قیمت دستگاه تصفیه آب و فیلتر های آن از کار کرد هر فیلتر که چگونه عمل میکند صحبت میکنیم. اطلاع از قیمت و نحوه عملکرد فیلتر های تصفیه آب از جمله مواردی است که باید به دقت نمود و با دانستن آن ها شما میتوانید به بهترین نحو ممکن محصول خود را خریداری کنید.

در قاعده کلی، فیلترهای تصفیه باید بگوییم که دستگاه به دو روش اسمز و فیلتراسیون برای تمیز کردن آب استفاده می کنند.

ابتدا بگذارید تا با روش اسمز آشنا شویم.

منظور از روش اسمز همان تعداد فیلتر های است که آب در طول مسیر تصفیه از آن عبور می کند را اسمز معکوس گویند. اسمز معکوس با نام دستگاه آب شیر کن هم می شناسند.

در حالت کلی  دستگاه‌ تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس دارای ۵ الی ۶ مرحله یا همان فیلتر را دارا می باشد؛ اگر چه میتواند تعداد آنها بیشتر یا کمتر هم باشد.

از ویژگی های این سیستم داشت پمپ تصفیه و فیلتر مخصوص آن به نام ممبران است.حال تعداد هر فیلتر و کار کرد آن توضیح می دهیم.

تعداد فیلتر

فیلتر شماره 1 (فیلتر pp)

فیلتر PP  ساخته شده از الیاف پلی پروپیلن است از پر مصرف ترین و متداول ترین انواع فیلترهای تصفیه آب هستند که در بسیاری از سیستم های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلتر دارای ۲ نوع ۵ میکرون و ۱ میکرون است.

فیلترهای الیافی برای حذف گل، شن، ماسه و ذرات معلق که  باعث افزایش میزان کدری آب می شوند، بسیار مناسب هستند.

فیلتر pp باید هر ۶ ماه عوض شود اما در برخی مناطق به دلیل بالا بودن گل و لای و ذارت ببش از حد باید زودتر عوض شود.

یکی از مشخص های تعوض فیلتر pp ، نشانه  بارز آن، یعنی تغییر رنگ آن به رنگ قهوه ای است.و برای اینکه بتوانیم تغییر رنگ را در این محصول به خوبی ببینیم آن را در محفظه ها شیشه ای تعبیه میکنند.

فیلتر شماره 2 کربن پودری(UDF) و کربن گرانول(GAC)

نحوه کار کرد این فیلتر به این شکل است که باتوجه به کربن موجود در فیلتر باعث از بین رفت کلر در آب میگردد؛هر چند وظیفه آن فقط حذف کلر نبوده و باعث از بین رفت مواد دیگری شامل شوینده ها و سموم داخل آب، رنگ، بو  و… است.این فیلتر هم مانند فیلتر pp هر 6 ماه یک بار تعویض میگردد.

فیلتر شماره 3 کربن تکه ای یا کربن بلاک ( CTO )

فیلتر کربن بلاک دستگاه تصفیه آب در واقع مکمل مرحله ی دوم (UDF) است.این فیلتر قدرت بیشتری نسبت به پودری در جذب دارد و رنگ و بوی آب و همچنین در پاکسازی و شفاف سازی آن نقش مهمی را ایفا میکند.

دقت داشته باشید که عمل کرد این فیلتر بسیار مهم است و در تعویض به موقع آن دقت داشته باشید؛ زیرا کارکرد  این فیلتر تاثیر در عمل کرد فیلتر های بعدی دستگاه تصفیه آب را دارد.

زمان تعویض این فیلتر هم 6 ماه یک بار است و در غیر این صورت همان طور که در بالا ذکر شد به فیلتر های بعدی دستگاه از جمله ممبران آسیب میزند.

فیلتر شماره ۴ فیلتر ممبران (Membran)

فیلتر ممبران مهم ترین فیلتر دستگاه تصفیه اسمز معکوس است و در واقع تمام کارایی اسمز معکوس بر این اساس است.

در این فیلتر فقط ذرات ۰٫۰۰۰۱ میکرون می توانند از آن عبور کنند. فیلتر ممبران توانایی از بین بردن آلودگی های میکروبی، نیترات، آرسنیک، سرب، فلزات سنگین را دارد که باعث از بین رفتن رسوب گذاری در کتری و حذف نا خالصی های آب می شود.

آبی که فیلتر ممبران تولید می کند سبک،شفاف و بدون ذارات خطرناک موجود در آب شهری است. زمان تعویض این فیلتر 1 ساله است.

فیلتر شماره ۵ فیلتر کربن اکتیو یا post carbon

فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب که حاوی کربن اکتیو همان کربن خالص هست ساخته شده است.

وظیفه اصلی این فیلتر بهبود طعم و بوی نامطبوعی است که ممکن است در اثر ماندن آب در منبع ذخیره دستگاه به وجود آمده باشد.این فیلتر در مسیر آب خروجی از ممبران و همچنین مخزن ذخیره قرار می‌گیرد.زمان تعویض این فیلتر 6 ماه یک بار است.

فیلتر شماره ۶ فیلتر مینرال

تا این مرحله همه فیلتر ‌ها وظیفه از بین بردن ناخالصی ها و مواد مضر را از آب داشته‌اند؛اما در مرحله فیلتر مینرال هیچ چیزی از آب حذف نشده و مواد معدنی مورد نیاز آب و بدن به آب اضافه میشود.

قیمت دستگاه تصفیه آب

اندازه مخزن 

مخزن ذخیره از اجزا مهم در قیمت دستگاه تصفیه آب می باشد این که چه مقدار در مخزن آب قرار می گیرد به اندازه ان بستگی دارد. به طور معمول از یک دستگاه تصفیه آب خانگی میتوان در یک روز حدود 100 لیتر آب از آن برداشت کرد که تقریبا در هر ساعت 5 لیتر آب می شود. اندازه های مخزن آب از 3.2 لیتر تا 5.5 لیتر می باشد.

خدمات پس از فروش 

خدمات پس از فروش هم از جمله نکاتی است که در خرید هر محصول باید به آن توجه داشت؛ و متخصصین پاکاب گستر با کادری مجرب آماده خدمات دهی و همچنین تعویض و تعمیر در  حوزه دستگاه تصفیه آب به شما عزیزان می باشد.

همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر محصولات از فروشگاه سایت ما دیدن فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *