مقالات

مصرف آب سالم

یکی از حیاتی ترین مواد موجود در طبیعت آب می باشد، که تقریبا پهنای زیادی از این کره خاکی را فراگرفته است. با وجود گستردگی منابع آب در طبیعت، تنها بخش کمی از آن قابل آشامیدن و شرب می باشد که آن بخش شامل آب های شیرین و ذخیره شده در یخچال های طبیعی، قنات ها و چشمه ها می باشد. اما آیا این مقدار آب جوابگوی نیاز تمامی انسان ها می باشد؟ یا خیر؟ پاسخ این سوال خیر است. با افزایش جمعیت منابع آبی قابل شرب بسیار محدود شده است. بنابراین باید به دنبال تصفیه آب های غیر شرب جهت مصرف آب سالم برای آشامیدن و دیگر مصارف ضروری باشیم.

مصارف عمده آب

  • مصارف شهری و اماکن عمومی 
  • اتلاف و نشت آب
  • مصارف خانگی شامل آشامیدن، شستشو، تهیه غذا و ..
  • مصارف کشاورزی،دامداری، پرورش ماهی
  • مصارف تولید نیرو
  • مصارف تفریحی

مزایای مصرف آب سالم و کافی

مقدار مصرف آب برای هر فرد در طول روز حدود دو تا هشت لیوان است. نوشیدن آب کافی سبب افزایش سلامت بدن و پوست می شود و در عملکرد صحیح بدن تاثیر بسزایی دارد. کمبود آب در بدن سبب بیماری های مختلف شده و تعریق را زیاد می کند. لازم به ذکر است که میزان مصرف آب به سلامت آب نیز بستگی دارد. آب آشامیدنی جهت مصرف انسان ها باید دارای تمیزی کافی و بهداشتی باشد. به طور معمول آبی را سالم می گویند که صاف و زلال باشد و رنگ، بو و مزه نداشته باشد. اما باید دانست آب سالم، آبی است که آلوده به هر نوع میکروب و ویروس بیماری زایی نبوده و مواد سمی و خطرناک داخل آن نشده باشد. امروزه برای مصرف آب سالم بهترین روش استفاده از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و صنعتی جهت افزایش کیفیت آب می باشد.

سلامت آب آشامیدنی

آب آشامیدنی جهت مصرف باید دارای سلامت کافی باشد. موارد مصرف آب با استفاده از بطری های بسته بندی شده تا حدودی قابل قبول است اما نوشیدن این نوع آب ها به علت افزودنی های مختلف مانند نیترات، برای انسان مضر است و نباید جایگزین آب معمولی و تصفیه شده خانگی شود. بهترین روش جهت مصرف آب سالم ، استفاده از آب تصفیه خانگی به شرط تصفیه درست و استفاده از دستگاه تصفیه آب و قطعات تصفیه آب استاندارد می باشد.

مهم ترین ویژگی آب سالم

حدود 80 درصد از بدن انسان بخصوص مغز انسان را آب فراگرفته است و در بسیاری از موارد علت بروز سردرد افراد به علت کمبود آب می باشد که می توان با مصرف کافی آب در طول روز این مشکل را حل کرد. تمامی سوخت ساز بدن با آب صورت می گیرد و مهم ترین بخش بدن دفع سموم است که نیاز اصلی آن آب است. آب سالم علاوه بر پاک بودن باید دارای قدرت جذب بالا بوده و آب را به تمامی اندام ها برساند و سبب بهبود سوخت ساز بدن شده و قدرت دفع سموم بدن را بالا ببرد.

روش سالم سازی آب

آبی که برای مصارف مختلف استفاده می شود باید حتما قبل از مصرف، تصفیه شود. همانطور که گفته شد بهترین روش برای داشتن آبی سالم، استفاده از دستگاه تصفیه آب می باشد. برای استفاده از این دستگاه ها ابتدا شما باید راجب آلودگی آب منطقه محل زندگیتان و میزان مصرف آب، تحقیقاتی انجام دهیم سپس با تکنسین های ما در مجموعه دیجی پاکاب تماس حاصل فرمایید و دستگاه تصفیه آب متناسب برای مصارف خود را تهیه نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *