مقالات

8 باور غلط در مورد دستگاه تصفیه آب

8 باور غلط در مورد دستگاه تصفیه آب

این سوال همواره وجود دارد که تصفیه آب خانگی به روش اسمزمعکوس آیا واقعا تصفیه می کنند یا فرمالیته می باشند و تأثیری در تصفیه آب ندارند اگر یک جواب کلی به روش کار تصفیه آب‌های خانگی یا سیستم اسمزمعکوس بدهیم چیست : به طور کلی تصفیه آب‌های خانگی با سیستم است. این سوال همواره وجود دارد که تصفیه آب جای خانگی به روش اسمزمعکوس آیا واقعا تصفیه می کنند یا فرمالیته می باشند، و تأثیری در تصفیه آب ندارند؟ 8 باور غلط در مورد دستگاه تصفیه آب وجود دارد.

8 باور غلط در مورد دستگاه تصفیه آب

 اگر یک جواب کلی به روش کار تصفیه آب خانگی یا سیستم اسمزمعکوس بدهیم چیست : به طور کلی تصفیه آب‌های خانگی با سیستم اسمزمعکوس، قادرهستند ذرات معلق و محلول آب را به صورت 100 درصد فیزیکی تا بیش از 90 درصد حذف کرده و آب تصفیه شده را برای استفاده در مخزن ذخیره می کند و آب ناخالص را به درون فاضلاب هدایت می کند.

باور جای غلط در مورد تصفیه آب 

باور غلط 1

این دستگاه ها هیچ تأثیری برکیفیت آب ندارند شما در اولین روز استفاده بلافاصله شاهد طعم سبک آب خواهید شد کتری آب جوش شما جرم نخواهد بست و یخ شما حالت بلوری خواهد گرفت.

 

باور غلط 2

علی رغم باور غلط یک افرادی هستند که ادعا دارند این دستگاه ها خیلی زیاد آب را تصفیه می کنند و به تبدیل به آب مقطر می کنند تمام تصفیه آب‌های اسمزمعکوس دارای شیر میکس می باشند که شما می توانید املاح آب را به میزان دلخواه تنظیم کنید و همچنین فیلتر مرحله 6 مینرال و قلیایی نیز می توانند پس از تصفیه املاح کاملا مفید به آب اضافه کنند

 

باور غلط 3

این دستگاه ها فضای زیادی را در زیر سینک اشغال می کنند تصفیه آب‌های بسیار کوچک هم موجود می باشند که فضای بسیار کمی در زیر سینک اشغال می کنند و همچنین ما رد آشپزخانه‌ها وسیله‌هایی که سالی یک بار هم از آن استفاده نمی‌کنیم داریم ولی چرا برای یک تصفیه آب که کمتر از یک درب زیر سینک را اشغال می کند جا باز نمی‌کنیم چند تا شیشه به درد نخور و جا نایلونی را برداریم فضا برای یک تصفیه آب که برای سلامتی‌مان مفید است باز خواهد شد.

باور غلط 4 

اگر آب در مخزن بماند تولید باکتری می‌کند : مخازن دستگاه تصفیه آب معمولا از جنس پلی پروپلین یا فلزی هستند و هیچ نوری به آنها نمی‌تابد تا تولید جلبک یا باکتری کنند و در صورتیکه فیلتر ها را به موقع تعویض کنید نیازی به نگرانی ندارد و اکنون سالهاست که تصفیه آب در خانه ها 20 سال است که در اهواز و شهرهای با آب بی کیفیت مورد استفاده قرار می گیرند اما حتی یک مورد بیماری ناشی از استفاده از تصفیه آب مشاهده نشده البته بعد از یکی دو سال احتمال ایجاد میزان کمی بیوفیلم در مخزن وجود دارد اولا میزان آن بسیار کم است و با شستشوی مخزن رفع می‌شود در ضمن کسانی که میکروب آب برایشان خیلی مهم است می‌توانند یک فیلتر یووی در آخرین مرحله از دستگاه نصب کنند یا از فیلتر نانو سیلور یا انتی باکتریال استفاده کنند ناگفته نماند تصفیه آب جای به روش اسمز معکوس در کشورهای بسیار پیشرفته از قبیل آمریکا و اروپا تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرید و تاکنون خبری دال بر بیماری‌زا بودن این دستگاه ها گزارش نشده است.

 

باور غلط 5

 تمامی دستگاه جای تصفیه آب خانگی چه ارزان و چه گران قیمت یک کار را انجام می دهند و نیازی بر خرید دستگاه گران قیمت و با کیفیت نیست و از آنجا که تصفیه آب جای اسمز معکوس همگی آب را کاملا تصفیه می کنند و این باور غلط به وجود می آید اما مطمئن باشید دستگاه ارزان قیمت قطعا دارای فیلتر جای غیر استاندارد پمپ و قطعات برقی ضعیف و مخزن ضعیف می باشد دستگاه جای ارزان قیمت قطعا فیلتر جای کربنی آنها گیاهی نیست و از متریال فودگرید استفاده نشده و شیر جای برداشت غیر استاندارد استفاده می کنند تا قیمت تمام شده پایین بیایید فقط سبک بودن آب مطرح نیست یک دستگاه خوب و با کیفیت علاوه بر اینکه آب سبک به شما می‌دهد و مشمول هزینه جای تعمیرات مکرر بعد از طی یکی دو سال نمی‌شوید .

 

باور غلط 6

 تصفیه آب خانگی نسبت به آب معدنی هزینه نگه داری بالایی دارد؟ آن تصور کاملا اشتباه است. در صورتیکه یک بطری آب معدنی را 1000 تومان در نظر بگیرید و اگر روزانه فقط 5 لیتر استفاده کنید بعد از یک سال شما سالانه 1800000 تومان باید آب معدنی خرید کنید درحالیکه اگر از بهترین فیلتر ها استفاده کنید و سرویس دستگاه را هم به اپراتور حرفه‌ای انجام بدهید شما سالی حدود 150000 تومان برای تصفیه آب هزینه می کنید و البته نیازی نیست هر روز آب معدنی را با وزن زیاد آن خریداری و تا آشپزخانه حمل کنید که از کیفیت آب آن هم اطمینان کامل ندارید ظروف پلاستیکی هم که داستان خود را دارد و به محیط زیست آسیب میزند در حالی که تصفیه آبی که روی سینک شما نصب شده که انگار آشپزخانه شما را به یک چشمه پاک وصل کرده است و نه تنها 5 لیتر بلکه چند برابر بیشتر می توانید از آب آن استفاده کنید با هم آن هزینه قبلی وقتی می توانید اگر یخچال ساید دارید به آن وصل کنید .

 

باور غلط 7

 تصفیه بها نیترات و فلزات که برای سلامتی مضر است را حذف نمی‌کنند مطابق آزمایشات و آنالیز آب تصفیه آب‌های اسمز معکوس قادر به حذف نیتراتها تا 90 درصد می باشند و فلزات سنگین را تا 98 درصد حذف می کنند من هیچ گواهی به شما نمی‌دهم به راحتی می‌توانید قبل و بعد آب تصفیه شده را به یکی از آزمایشگاه جای آنالیز آب ببرید و تست نیترات و فلزات بگیرید .یکی از مراجعی که روی آب آزمایش انجام می‌دهد دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد.

 

باور غلط 8

 تصفیه آب را فقط برای نوشیدن و تهیه چای می‌شود استفاده کرد تصفیه آب ها را می توانید برای پخت غذا –درست کردن چای و قهوه اتو –دستگاه بخور – شیشه شوی ماشین که باعث بالا بردن عمر این وسایل می‌شود استفاده کنید و آبکشی نهایی ظروف ها کریستالی و تلقی که باعث می‌شود لک بر روی ظروف ایجاد نشود استفاده کرد.

دی جی پاکاب

پاکاب گستر بهترین عرضه کننده دستگاه تصفیه آب با بهترین قیمت و کیفیت همراه با استاندارد روز جهانی می باشد. برای ارسال سفارش خود می توانید به فروشگاه ما مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *