مقالات

زمان مناسب برای نوشیدن آب

زمان مناسب برای نوشیدن آب

آب یکی از ضروری ترین نیازهای بدن می باشد. اما اگر به زمان مناسب برای نوشیدن آب دقت کنیم آب آشامیدنی می‌توانیم به سلامتی خود کمک بزرگی بکنیم. با این حال، مصرف آب پیشنهاد شده در رابطه با سن، وزن، جنس، آب و هوا و فعالیت (مانند تمرین) است. توصیه شده است که هر روز به طور متوسط ​​هشت لیوان آب بنوشید اما درباره زمان نوشیدن آب صحبتی نشده است، ما در این مقاله قصد داریم درباره زمان مناسب نوشیدن آب صحبت کنیم.

مزایای متعددی برای ” نوشیدن آب در زمان مناسب” وجود دارد؛ نوشیدن آب در زمان مناسب، افزایش مهارت مغز شما ، سالم ماندن پوست، مدیریت وزن سالم و کاهش وزن می شود، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود سیستم گوارش، کاهش احتمال ابتلا به سرطان، کنترل فشار خون، تنظیم دمای بدن کمک می کند، بهبود سلامت قلب، بهبود خلق و خوی شما و موارد دیگر

از زمانی که احساس تشنگی می کنید، شما را تشویق به آشامیدن آب می کند. بنابراین، مهم است آب آشامیدنی را بلافاصله بخورید. در اینجا، این نوشتار به شما خواهد گفت که هشت بار بهترین زمان برای نوشیدن آب است.

چه زمانی برای نوشیدن آب مناسب است؟

  1. روز خود را با آب برافروخته شروع کنید

برای راه اندازی روز خود و سوختن بدن خود، یک لیوان یا دو آب تنها بهترین گزینه است. این به شما کمک می کند که سموم، دستگاه ادراری را پاک کنید و اندام های داخلی خود را فعال کنید. آب مرطوب با عسل و لیمو به شما کمک می کند تا مزایا را به حداکثر برسانید. صبحانه خود را حداقل یک ساعت بعد از اولین لیوان آب بخورید.

  1. قبل از غذا

نوشیدن یک لیوان آب 30 دقیقه قبل از وعده غذایی خود را برای صاف کردن هضم خود. همچنین به کاهش وزن کمک خواهد کرد. این آب در زمان مناسب بدن شما را جذب مواد مغذی خواهد کرد.

  1. پس از غذا

شما نباید بلافاصله بعد از غذا آب بنوشید؛ ممکن است آب برای هضم ضروری است اما، همچنین توصیه می شود از نوشیدن آب خوداری کنید. بهترین زمان یک ساعت بعد از غذا است.

  1. قبل از حمام

یک لیوان آب قبل از حمام به کاهش فشار خون و تنظیم دمای بدن کمک می کند

  1. قبل از خواب

نوشیدن آب یک ساعت قبل از خواب، به شما کمک می کند هر گونه از دست دادن مایعات در طول خواب را جبران کند. اما اگر بیماری سنگ کلیه یا مشگل قلبی دارید، توصیه می شود از این شیشه جلوگیری کنید. این ممکن است فشار بیشتری را به همراه داشته و این اندامها را تضعیف کند.

  1. اگر حامله باشید، آب زیادی مصرف کنید

مادران باردار و مادر شیرده نیاز به آب بیشتری نسبت به افراد عادی دارند. حدود 10 عدد آب برای آنها مناسب است.

  1. قبل از تمرین و بعد از تمرین

نوشیدن آب قبل از تمیرین بیسار مناسب است که مانع از خستگی و گردش مواد مغذی در بدن، می شود. همچنین باید بعد از تمرین آب مصرف شود. این سطح مایع در بدن را حفظ می کند و میزان ضربان قلب را تنظیم می کند.

  1. اگر بیمار هستید

هنگامی که بیمار می شوید یا در اطراف افرادی که در معرض بیماری هستند، باید مقدار زیادی آب بنوشید. این کمک می کند تا میکروب ها و ویروس ها را از بین ببرد و همچنین مهاجم های باکتری یا ویروسی بدن شما را آلوده کنند.

کنار ما با آب را با خیال راحت بنوشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *